Focus

Zespół Focus powstał w 1999 roku w Białymstoku. Wokalistą zespołu od początku istnienia grupy jest Zbyszek Perkowski, który jest również autorem i pomysłodawcą większości piosenek. Przy tworzeniu pierwszej płyty pt. „Coś nowego” dzielnie wspierał go Marcin Nieborak, który po pewnym czasie opuścił zespół i wyjechał do USA. Pierwszy skład zespołu to również pierwszy duet taneczny towarzyszący chłopakom, a tworzyły go siostry Ewa i Monika. Przy tworzeniu debiutanckiej płyty, pomocną i przyjacielską radą posłużył grupie Marcin Miller z zespołu Boys. Ponieważ płyta „Coś nowego” okazała się być dobrym krążkiem, pozwoliła Zbyszkowi poważnie myśleć o przyszłości zespołu, a co za tym idzie, o udoskonalaniu warsztatu. Profesjonalne podejście do tematu zaowocowało licznymi koncertami i… kolejną płytą.

Album „Transformacja” pozwolił trochę odetchnąć, ale tylko nieznacznie, ponieważ kolejne przeboje niosły za sobą kolejne koncerty, kolejne wyzwania, nowe teledyski, nagrody na wielu festiwalach oraz uznanie w oczach (i uszach!) fanów. Wszystko to, co dla artysty jest najważniejsze. Krążek „Absolutnie Ty” ukazał się na rynku wydawniczym na początku 2004 roku. Oprócz tradycyjnych piosenek, idąc z duchem czasu, zespół zamieścił na nim remixy czołowych utworów w iście odbiegającym od schematu, dyskotekowym, wręcz transowym klimacie.

W międzyczasie w zespole nastąpiło kilka istotnych zmian. Grupę po trzech latach wspólnej pracy opuściły tancerki Ewa i Monika, a zastąpiły je Ania i Karolina (klipy „Odlotowy sen”, „Tydzień”), zaś od czerwca 2004 roku na stałe współpracują z zespołem dwie Agnieszki. Do wakacji 2007 roku przez Focus przewinęło się jeszcze kilka tancerek i dopiero od sierpnia 2007 roku stały skład taneczny zespołu stanowią trzy urocze i zgrabne dziewczyny: Asia, Kamila i Żaneta (teledyski: „Nóżki”, „Blondynka”, „Tylko ty”). Dziewczęta, które tańczyły wcześniej w zespole Focus, również w późniejszym czasie miały wkład w rozwój zespołu, otóż Ewa z pierwszego składu i obydwie Agnieszki tańczące w Focusie tworzyły choreografię oraz trenowały obecny skład taneczny. Zespół Focus cały czas koncertuje, tworzy nowe piosenki oraz nagrywa teledyski i promuje intensywnie swoją działalność artystyczną. W 2019 roku Focus obchodził 20-lecie swojego istnienia.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Focus ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE