Ewelina Lisowska

Polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Debiutancki minialbum piosenkarki pt. „Ewelina Lisowska” ukazał się 7 sierpnia 2012 roku. Wszystkie utwory z tej płyty zostały opublikowane przez wokalistkę w serwisie YouTube. Materiał promowany był piosenką „Nieodporny rozum”, do której został zrealizowany teledysk. Kompozycja dotarła m.in. do 1. miejsca zestawienia Polish Airplay Chart oraz 6. miejsca listy najlepszych piosenek 2012 roku według słuchaczy Radia ZET, 7. miejsca według słuchaczy radia RMF FM i 3. miejsca według słuchaczy Radia ESKA. 10 grudnia 2012 roku odbyła się premiera kolejnego singla piosenkarki pt. „W stronę słońca”, który w serwisie YouTube odsłuchany został ponad dwa miliony razy w ciągu tygodnia i dzięki temu znalazł się na liście najchętniej odtwarzanych materiałów muzycznych na świecie.

26 kwietnia 2013 roku na antenie Radia ESKA odbyła się premiera trzeciego singla piosenkarki – „Jutra nie będzie”, promującego jej debiutancki album „Aero-Plan”, który ukazał się 7 maja i zadebiutował na 10. miejscu listy OLiS. 8 czerwca 2013 roku z utworem „W stronę słońca” Lisowska wystąpiła w koncercie „Największe przeboje roku” na festiwalu TOPtrendy 2013 w Sopocie. 15 czerwca tego samego roku, podczas 50. KFPP w Opolu artystka odebrała SuperJedynkę w kategorii „SuperArtystka”. Dwa miesiące później, podczas gali ESKA Music Awards 2013 nagrodzona została w kategoriach: „Najlepszy hit” („W stronę słońca”), „Najlepszy debiut” oraz „Najlepszy artysta w sieci”. Następnie wystąpiła jako support przed koncertem Nelly Furtado.

Lisowska została nominowana do nagrody MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”. W grudniu 2013 roku utwór „W stronę słońca” zajął 6. miejsce w głosowaniu słuchaczy na przebój roku radia RMF FM.

26 maja 2014 roku odbyła się premiera nowego singla Lisowskiej „We mgle”, z którym 6 czerwca wokalistka wystąpiła w konkursie SuperPremiery na 51. KFPP w Opolu. Wcześniej, 30 maja, wystąpiła natomiast w koncercie „Królowie sieci” podczas pierwszego dnia festiwalu TOPtrendy 2014, wśród trzech artystów z największą liczbą sprzedanych singli w poprzedzającym roku w Polsce. Podczas koncertu odebrała wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku, przyznanej przez ZPAV utworowi „W stronę słońca” za 2. miejsce pod względem największej ilości sprzedanych singli w postaci cyfrowej w 2013 roku.

Następne lata przyniosły mnóstwo koncertów zarówno podczas imprez plenerowych w całym kraju, jak również na festiwalach, a także premiery kolejnych singli i albumów.

Chcesz zorganizować koncert Eweliny Lisowskiej ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE