Ewa Farna

Od dziecka związana była z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek, grała również na fortepianie. Mając 11 lat wygrała konkurs piosenkarski zorganizowany na Morawach. Niedługo potem zajęła pierwsze miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, gdzie została dostrzeżona przez Leszka Wronkę – znanego w Czechach polskiego producenta, kompozytora i autora tekstów. Przy jego pomocy nagrała materiał demo, który następnie został przekazany czeskiemu oddziałowi Universal Music Group. Równocześnie wzięła udział w programie „Szansa na sukces”. Wykonała utwór „Za młodzi, za starzy” autorstwa Jacka Cygana i zajęła pierwsze miejsce w tej edycji programu. W finałowym występie odcinka zaśpiewała wspólnie z Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem oraz Piotrem Rubikiem.

6 listopada 2006, w wieku 13 lat, zadebiutowała na rynku muzycznym z albumem „Měls mě vůbec rád”, który wspiął się na szczyty rankingów sprzedaży w Czechach, uzyskując status platynowej płyty. Krążek ten przyniósł jej wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a także znaczną popularność w Czechach i na Słowacji. Druga płyta „Ticho” ukazała się 1 października 2007. Podobnie jak pierwsza, również uzyskała status platynowej płyty. 7 listopada 2008 odbyła się premiera płyty DVD „Blíž ke hvězdám”, na której został zarejestrowany jej koncert z Pragi z 17 czerwca 2008. Było to najlepiej sprzedające się DVD w Czechach w roku 2008. Na krążku znalazła się jedna piosenka zaśpiewana po polsku – „Tam gdzie ty”.

Na polskim rynku zadebiutowała wydanym 9 listopada 2007 przez Universal Music Polska albumem „Sam na Sam” – jest to polska wersja jej pierwszego albumu „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta – „Cicho” – ukazała się 16 marca 2009 nakładem wydawnictwa Magic Records, wchodzącego w skład wytwórni Universal Music Polska. Album ten został wyróżniony SuperJedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009, zyskując tym samym miano Płyty Roku. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2009 piosenka „Cicho” zdobyła tytuł Polski Hit Lata 2009. Trzecim albumem, jaki ukazał się na polskim rynku, nosi tytuł „EWAkuacja”. Znajdziemy na nim piosenki całkiem nowe, jak i te, które znalazły się na czeskiej płycie „Virtuální”. Z płyty „EWAkuacja” pochodzą takie single jak „EWAkuacja”, „Bez Łez”, „Nie przegap”, czy tytułowy utwór do młodzieżowego filmu Disneya „Camp Rock 2 – Wielki Finał”.

Jesienią 2012 r. Ewa pojawiła się jako Trener swej drużyny w 3. edycji „Bitwy na głosy”, gdzie dotarła do samego finału, natomiast wiosną 2013 r. zasiadła w jury słowacko-czeskiego „Superstar” – odpowiednika polskiego „Idola”, a rok później została najmłodszym, czwartym jurorem polskiego „X Factora”. W listopadzie 2013 r. światło dzienne ujrzała jej najbardziej dojrzała i osobista płyta „(W)inna”, która już w styczniu pokryła się złotem! W 2014 r. na rynku czeskim pojawił się bliźniak „(W)innej” pod tytułem „Leporelo”. W kwietniu 2015 r. w sklepach można było znaleźć DVD i CD Live wydane przez muzyczną TV Očko. Jest to nagranie z klubowego akustycznego koncertu Ewy. Ewie na tyle podobała się atmosfera tego wyjątkowego koncertu, iż postanowiła wyruszyć w trasę akustyczną po Czechach, wydać polską płytę jazzowo-akustyczną i prezentować ją podczas jesiennej trasy po teatrach i filharmoniach polskich.

Chcesz zorganizować koncert Ewy Farnej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE