Evgen Malinovskiy

Rosyjski aktor, piosenkarz, gitarzysta, dyrygent. Od 1992 roku mieszka w Polsce. Jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury z tytułem dyrygenta orkiestry estradowej. W 1992 roku przyjechał do naszego kraju, by poznać miejsce, z którego pochodził jego dziadek. Propaguje muzykę rosyjską, zwłaszcza utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej.

Od 1993 roku jest często zapraszany do udziału w produkcjach filmowych i telewizyjnych, wciela się w rolę obywateli Rosji i byłych republik radzieckich. Występuje też na scenach muzycznych.

W swojej ojczyźnie udzielał się jako muzyk, grając na gitarze basowej. W latach 1994-2000 współtworzył zespół rockowy Hippocampus. Od 1997 do 2001 roku wiele razy uczestniczył w przygotowywaniu i realizowaniu projektów grupy muzycznej Zdobywcy Pewnych Oskarów. Następnie, w latach 2002-2003, pracował jako gitarzysta basowy z Krzysztofem Wałeckim (projekt Sapo). Nawiązał też współpracę z kanadyjskim gitarzystą i wokalistą bluesowym polskiego pochodzenia – Lesterem Kidsonem.

Obecnie koncentruje się na karierze solowej. Pracuje nad własnymi projektami rockowymi i jazzowymi. Od 2004 roku występuje z programem „Syberyjski bard zaprasza” z utworami Władimira Wysockiego, Aleksandra Rosenbauma i Bułata Okudżawy, które wykonuje przy własnym akompaniamencie na gitarze akustycznej. Jego interpretacje znacznie odbiegają od pierwowzorów.

Występy w filmach i serialach rozbudziły w Malinovskim chęć zostania zawodowym aktorem. W związku z tym podjął on studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Ukończył je w 2009 roku. Za swoją ulubioną rolę uważa kreację Andrieja Trenkowskiego, uchodźcy z Białorusi, w serialu „Pensjonat pod Różą”.

Chcesz zorganizować koncert Evgena Malinovskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE