Enej

Polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego menadżera zespołu). Nazwa formacji pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja – wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoduchów posiada korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Debiutancki krążek „Ulice” ukazał się w roku 2008. Dwa lata później wydana została płyta „Folkorabel” (złota płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 roku ukazała się płyta „Folkhorod” (podwójna platynowa płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie „Must Be The Music”. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór „Radio Hello”, stając się hitem lata 2011. Od tego czasu Enej regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak: Heineken Open’er Festival, Przystanek Woodstock (2011 rok – nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

Enej ma na swym koncie single bijące rekordy popularności w sieci i królujące na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii i Czechach).

Możliwy jest zdalny występ zespołu przez Internet!

[print_gllr id=20750]

Chcesz zorganizować koncert zespołu Enej ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE