ELO – Electric Light Orchestra

Brytyjska grupa rockowa najprężniej działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Muzyka zespołu była różnorodna stylistycznie i podlegała zmianom zależnym od panującej aktualnie mody: poczynając od rocka progresywnego, poprzez wyraźne wpływy disco w środkowym etapie, aż po synth pop w ostatnim okresie działalności. W krajach anglosaskich nurt ten określa się mianem „mainstream rock”.

Była bogata brzmieniowo i wykorzystywała szerokie i nietypowe dla rocka instrumentarium, między innymi instrumenty smyczkowe jako wiodące. W latach siedemdziesiątych zespół zaliczany był do czołowych grup rockowych i zdobył olbrzymią popularność. Rozpadł się, gdy jego lider Jeff Lynne postanowił poświęcić się działalności producenckiej i promocyjnej.

Formacja ponownie spotkała się w latach 2000-2001 przy okazji albumu „Zoom”. Był to autorski projekt Jeffa Lynne’a wydany pod szyldem ELO, w nagraniach i koncertach brał udział również klawiszowiec zespołu, Richard Tandy.

Grupa reaktywowała się w 2014 roku jako Jeff Lynne’s ELO. Po 14 latach w 2015 roku pojawił się nowy album pt. „Alone in the Universe”. W 2019 roku Jeff Lynne’s ELO wydało kolejny album – „From out of Nowhere”, do którego ponownie przyłożył rękę klawiszowiec Richard Tandy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu ELO – Electric Light Orchestra ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE