ELO – Electric Light Orchestra

Brytyjska grupa rockowa najprężniej działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Muzyka zespołu była różnorodna stylistycznie, podlegała zmianom zależnym od panującej aktualnie mody: poczynając od rocka progresywnego, poprzez wyraźne wpływy disco na środkowym etapie, aż po synth pop w ostatnim okresie działalności. W krajach anglosaskich nurt ten określa się mianem „mainstream rock”.

Twórczość formacji była bogata brzmieniowo. Ekipa wykorzystywała szerokie, nietypowe dla rocka instrumentarium (między innymi instrumenty smyczkowe jako wiodące). W latach siedemdziesiątych zespół zaliczany był do czołówki artystycznej, zdobywając olbrzymią popularność. Rozpadł się, gdy jego lider Jeff Lynne postanowił poświęcić się działalności producenckiej oraz promocyjnej.

Niektórzy muzycy ponownie spotkali się w latach 2000-2001 przy okazji albumu „Zoom”. Był to autorski projekt Jeffa wydany pod szyldem ELO, natomiast w nagraniach i koncertach brał udział klawiszowiec dawnego składu – Richard Tandy.

Grupa reaktywowała się w 2014 roku jako „Jeff Lynne’s ELO”. Po 14 latach, w 2015 roku pojawił się nowy album pt. „Alone in the Universe”. Cztery lata później formacja zaprezentowała kolejny album – „From out of Nowhere”, do którego ponownie przyłożył rękę Richard.

Chcesz zorganizować koncert zespołu ELO – Electric Light Orchestra ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE