Eleni

Eleni – jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek – przyszła na świat w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”. Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.

Równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych, brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z Prometheusem w 1977 roku. Następnie ukazały się jej kolejne albumy: „Moja miłość”, „Buzuki disco”, „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt”, „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała „Złote Płyty”.
Piosenkarka posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie przeboje jak: „Do widzenia, mój kochany”, „Bawmy się, śmiejmy się”, „Chcę kochać”, „Za wszystkie noce”, „Na miłość nie ma rady”, „Ballado, hej”, „Miłość jak wino”. Artystka wygrywała plebiscyty „Lata z Radiem”, za co uhonorowano ją tytułem „Królowej Polskiej Piosenki”. W roku 1986 Eleni otrzymała prestiżowego „Wiktora”.
Oprócz występów na krajowych scenach, śpiewała kilkakrotnie w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii. Obecnie prezentuje się z zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.

Chcesz zorganizować koncert Eleni ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE