Elaiza

Niemiecki zespół muzyczny grający muzykę folkową i alternatywną, założony w 2013 roku, reprezentant Niemiec podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. W 2008 roku Elżbieta Steinmetz, mająca polsko-ukraińskie korzenie szesnastolatka, rozpoczęła swoją karierę jako wokalistka i autorka piosenek w berlińskim Valicon Studios. Podczas pracy w studiu poznała akordeonistkę Yvonne Grünwald, która w tym samym czasie zaprosiła do współpracy kontrabasistkę Natalie Plöger. Na początku 2013 roku artystki postanowiły rozpocząć współpracę i założyły zespół o nazwie Elaiza. W marcu wyprodukowały materiał na album zatytułowany „March 28”. Grupa w tym samym czasie otrzymała nagrodę „Debiutanta” podczas ceremonii Women of the World Festival.

Formacja zgłosiła się do udziału w konkursie Krajowych Eliminacji Eurowizyjnych z utworem „Is It Right”, który zakwalifikował się na listę dziesięciu uczestników rundy półfinałowej. Ostatecznie zespół zdobył odpowiednie poparcie telewidzów, dzięki czemu został reprezentantem Niemiec podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopenhadze.

Niedługo później premierę miała debiutancka płyta studyjna zespołu zatytułowana „Gallery”. Krążek promowany był przez eurowizyjny singiel „Is It Right”. Piosenka dotarła do czwartego miejsca niemieckiej listy przebojów, a sam album uzyskał status złotej płyty. Utwór zyskał także dużą popularność w Polsce, gdzie podbił notowania Airplay oraz lokalne i ogólnopolskie listy przebojów. Dwa kolejne single to „I Don’t Love You” oraz „Green”.

23 sierpnia grupa wystąpiła podczas koncertu „Muzodajnia Gwiazd” organizowanego w ramach drugiego dnia Polsat Sopot Festival w Sopocie, natomiast 31 grudnia trio ponownie wystąpiło w Polsce, tym razem podczas koncertu sylwestrowego organizowanego we Wrocławiu i transmitowanego przez stację TVP 2. W lutym 2016 roku artystki ogłosiły, że płyta zatytułowana „Restless” została wydana.

Podczas żywiołowego koncertu zespołu Elaiza dodatkowo może się odbyć show pirotechniczno-laserowy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Elaiza ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE