Easy Rider

Polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu. Pierwsze jego występy to m.in. udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, impreza Nowy Rock 1981, a także koncerty we wrocławskich klubach. Kilka miesięcy od powstania do składu dołączył skrzypek Cezary Czternastek. Formacja stała się „objawieniem” pierwszego Rawa Blues Festiwal. Formacja dostała możliwość wystąpienia w koncercie Muzyka Młodej Generacji podczas sopockiego Pop Session ’81. Nastąpiły przetasowania w składzie – dołączył Edmund Stasiak (znany z późniejszych występów z Lady Pank), a na miejsce basisty wszedł Marek Błaszczyk. Grupa zagrała na Jesieni z Bluesem ’81 i wzięła udział w filmie „Koncert” Andrzeja Tarkowskiego.
Easy Rider podróżował z zespołem Cross (którego liderem był Krzysztof Cugowski), formacją Tadeusza Nalepy oraz walijskim składem Budgie. W roku 1983 nastąpiła kolejna zmiana na miejscu basisty, którym został Gustaw Szepke. W tym czasie odłączył się Cezary Czternastek.
Rok później Easy Rider wzbogacił się o nowego członka, którym został Jacek Gazda. Pod koniec lat 80. grupa nagrała pierwszą płytę pt. „Ridin’ Easy”. Drugi krążek to „Travellin’ Band” z 1992 roku.
W 2006 roku firma Muzant wydała reedycję „Ridin’ Easy”, wzbogaconą materiałem z koncertu w Teatrze STU. Wydawnictwo ukazało się z odświeżonym dźwiękiem (przez studio Polskich Nagrań) i bogatą książeczką. Dwa lata później miał swoją premierę album koncertowy „Live in Myszków”. Zawiera on standardy muzyki bluesowej. Formacja wiele koncertuje, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Easy Rider ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE