Dziewczyny

Zespół powstał w 2008 roku. Początkowo działał jako duet, który tworzyły: Anna Karamon (obecnie Szafraniec) oraz Aleksandra Nowak. Na gitarze przygrywał im charyzmatyczny muzyk Krzysztof Łochowicz. Po licznych sukcesach (Grand Prix TVP im. Agnieszki Osieckiej, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej, wyróżnienia ze strony publiczności) do grupy dołączyli: Maciej Matysiak (kontrabas), Artur Lipiński (bębny), Bogusz Wekka (przeszkadzajki).

Od tego momentu formacja rozpoczęła pracę nad materiałem. Dwukrotnie wygrała program „Hit Generator”, odnosząc spektakularny sukces i zdobywając duże poparcie.

Piosenka zespołu pt. „Cash box” została zakwalifikowana do Krajowego Finału Eurowizji 2010.

Debiutancka płyta grupy pt. „Dziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca 2010. Znalazło się na niej 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje wśród publiczności, jak i w mediach (Wojciech Mann napisał o niej: „Dziewczyny, wraz z dopełniającymi grupę muzykami, bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem.”).

Po premierze zaczęły się koncerty. Pod koniec 2010 roku odbył się prestiżowy występ Dziewczyn w Radiowej Trójce na benefisie Wojciecha Manna. Początkiem kolejnego roku cała formacja zaczyna pracę nad nowym krążkiem. Ania i Ola docierają w międzyczasie do finału programu „X Factor”. Pierwsza płyta doczekuje się Edycji Specjalnej, promowanej singlem „Jesteś moim ideałem”.

Kolejny album pt. „Absurdalnie” światło dzienne ujrzał w 2014 roku.

Dziewczyny zostały zaproszone do wyjątkowego historyczno-muzycznego projektu „Panny wyklęte: wygnane”, gdzie pojawiły się wśród takich artystek, jak: Paulina i Natalia Przybysz, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Marika, Marcelina, Monika Borzym, Natalia Kukulska. Ich utwór „Byś wolny był” stał się oficjalnym singlem promującym drugą część wydawnictwa.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Dziewczyny ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE