Duende Flamenco

Taniec flamenco posiada swe korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych. W dzisiejszej jego postaci dopatrzyć się można wielu elementów tańca hinduskiego, takich jak ruchy ramion, dłoni i palców, czy używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego. Prawdopodobnie taniec ten pochodzi bezpośrednio od hinduskiego tańca katak, który służy do opowiadania historii. We flamenco ruchy ciała oraz gesty wyrażają pewne stany emocjonalne artysty lub podkreślają znaczenie słów, jak również charakteru melodii, która im towarzyszy.

Jest to taniec wykonywany solo, w duecie, grupowo, może się też składać się z kolejnych „solówek” wykonywanych przez poszczególnych wykonawców.

Na strój tańczących mężczyzn – przeważnie czarny, granatowy, czy ciemnobrązowy – składają się: obcisłe spodnie, biała koszula, obcisła kamizelka, mała apaszka pod szyją, buty wzorowane na butach do jazdy konnej z wysokimi obcasami, a także charakterystyczny płaskodenny kapelusz. Niektóre elementy wykorzystywane są jako część choreografii. Ubiór kobiet we flamenco to przede wszystkim szeroka, kolorowa, falbaniasta spódnica albo suknia, falbaniasty gorset oraz kolorowa chusta. Uzupełnieniem bywa wachlarz, grzebień, kwiat.

Muzyka wykonywana jest głównie na gitarze (choć zdarzają się przypadki użycia fletu, skrzypiec, wiolonczeli). Rytm wybija zarówno tańczący, jak i śpiewacy, a dzieje się to poprzez: klaskanie, pstrykanie palcami, uderzenia otwartymi dłońmi o pudła cajón lub używanie kastanietów.

Rozróżnia się następujące rodzaje flamenco:
– cante jondo (cante grande): siguiriyas, soleá, tientos,
– cante intermedio: bulerías,
– cante chico: alegrías, fandango, farruca, sevillana.

Oferta:

Interaktywny pokaz tańca i muzyki
Duży koncert sceniczny, łączący tradycyjną muzykę i taniec flamenco z tropikalnymi klimatami latynoskimi, wzbogaconymi o popowe, czy jazzowe brzmienie. W programie znajdują się nie tylko tradycyjne formy flamenco, ale również wesołe rumby znane z repertuaru Gipsy Kings („Bamboléo”, „Volare”) oraz kubańskie brzmienia salsy albo karnawałowe samby. Ognisty taniec, hiszpańskie rytmy, dynamiczne brzmienie – to wszystko sprawia, że Rumbero Flamenco to żywiołowy show połączony ze spontaniczną zabawą z publicznością. Grupę tworzy 10 artystów: 2 gitarzystów, 2 tancerki, a do tego osoby grające na saksofonie, trąbce, basie, perkusji, instrumentach perkusyjnych, instrumentach klawiszowych.

Danza del Fuego
Duży koncert sceniczny składający się z tradycyjnych i współczesnych utworów flamenco, połączonych z ekspresyjnym tańcem w wykonaniu dwóch lub więcej tancerek, jak również dynamiczną wirtuozerią muzyków (2 gitary, wokal, instrumenty perkusyjne, flet, saksofon).

Nuevo Fuego
Koncert łączący w sobie elementy flamenco oraz jazzu (tancerka, gitara, fortepian, saksofon, flet, bas, conga, cajón, perkusja).

Proponujemy także znakomity duet gitarowy na każdą okazję – standardy muzyki hiszpańskiej, latynoskiej i jazzowej w mistrzowskim wykonaniu.

Dodatkowa atrakcja
Istnieje możliwość zaproszenia do współpracy czołowych, znanych muzyków, jak również tancerzy prosto z Hiszpanii. Skład zespołu zależy od Państwa, jest dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Chcesz zorganizować występ formacji Duende Flamenco ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE