Dr Maniana

Był początek roku 2008. Wtedy Zbyszek Lemański – znany producent zespołów coverowych – wpadł na pomysł, by stworzyć grupę grającą autorskie piosenki w stylu disco-dance. Artysta był wokalistą, aranżerem oraz założycielem słynnej w latach 90. formacji Fan-Tastic. Doświadczenia z minionych lat, jak również ówczesny kontakt z brzmieniami disco polo – to pomogło mu podjąć decyzję o założeniu grupy Maniana. 6 maja 2008 roku zadebiutowała ona teledyskiem „Herbatka”. Wtedy w skład, oprócz Zbyszka i Ani, wchodziła jeszcze DJ-ka Anna, a także tancerka Iza.

W planach była płyta, kolejne teledyski… Jednak nie do końca ułożyło się tak, jak powinno. Po roku tzw. „ciszy” spowodowanej zmianami personalnymi lider postanowił nadać wszystkiemu nową nazwę – „Dr Maniana”. Przybyło wielu nowych fanów. Zespół zaprezentował piosenkę „Na bogato”, która przeniosła wszystkich w inny świat. Artyści wykonali ją w 2012 roku na Disco Hit Festiwal w Kobylnicy. Trzy lata później światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta.

Grupa, oprócz autorskich piosenek, np. „Herbatka”, „Wszystkie ręce w górę”, „Skook w book”, „Zaplątana”, na koncercie wykonuje znane przeboje disco-dance. Usłyszycie Państwo utwory polskie oraz zagraniczne – każdy dobrze się przy nich zabawi!

Zobacz także: Zbyszek Lemański, Maniek & Leman, Acapulco.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Dr Maniana ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE