Dr. Alban Show

Szwedzki piosenkarz i producent muzyczny nigeryjskiego pochodzenia. Jedna z największych gwiazd muzyki eurodance lat 90 XX wieku. W 1990 r. poznał szwedzkiego producenta Denniza Popa z wytwórni SweMix. W 1991 r. współpracowali oni nad debiutanckim albumem studyjnym Dr. Albana, zatytułowanym „Hello Africa”. Płyta odniosła sukces komercyjny, sprzedając się na świecie w nakładzie ok. 1 miliona egzemplarzy. Album promował singlami: „Hello Africa”, „No Coke” i „Stop The Pollution”, które stały się przebojami. W 1992 r. artysta wydał drugi album studyjny pt. „One Love”, który promował przebojami: „One Love”, „Sing Hallelujah” i „It’s My Life”. Piosenka „It’s My Life” sprzedała się na świecie w nakładzie 6 milionów egzemplarzy, była „numerem 1” na listach przebojów w niemal całej Europie.

Kolejne lata upłynęły Dr. Albanowi na wydawaniu kolejnych krążków, współpracy z innymi artystami, a także regularnym koncertowaniu.

W 2014 r. wraz z Jessicą Folcker startował w programie „Melodifestivalen 2014”, wyłaniającym reprezentanta Szwecji w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ich konkursową piosenką był utwór „Around the World”, który 15 lutego zaprezentowali w trzecim półfinale selekcji.

Podczas koncertu Dr. Albana dodatkowo może się odbyć show pirotechniczno-laserowy!

Chcesz zorganizować koncert Dr. Alban Show ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE