Dr. Alban Show

Szwedzki piosenkarz i producent muzyczny nigeryjskiego pochodzenia. Jedna z największych gwiazd muzyki eurodance lat 90. XX wieku. W 1990 r. artysta poznał szwedzkiego producenta Denniza Popa z wytwórni SweMix. W 1991 r. współpracowali oni nad debiutanckim albumem studyjnym Dr. Albana zatytułowanym „Hello Africa”. Płyta odniosła sukces komercyjny, sprzedając się na świecie w nakładzie ok. 1 miliona egzemplarzy. Album promowany był singlami: „Hello Africa”, „No Coke”, „Stop The Pollution”, które stały się przebojami. W 1992 r. muzyk wydał drugi krążek pt. „One Love” z przebojami: „One Love”, „Sing Hallelujah” i „It’s My Life”. Ten ostatni sprzedał się na świecie w nakładzie 6 milionów egzemplarzy, był „numerem 1” na listach przebojów w niemal całej Europie.

Kolejne lata upłynęły Dr. Albanowi na wydawaniu kolejnych płyt, współpracy z innymi artystami, a także regularnym koncertowaniu.

W 2014 r. wraz z Jessicą Folcker artysta startował w programie „Melodifestivalen 2014”, wyłaniającym reprezentanta Szwecji w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ich konkursową piosenką był utwór „Around the World”, który 15 lutego twórcy zaprezentowali w trzecim półfinale selekcji.

Podczas koncertu Dr. Albana dodatkowo może się odbyć show pirotechniczno-laserowy!

Chcesz zorganizować koncert Dr. Alban Show ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE