Dorota Osińska

Wokalistka, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów. Ukończyła andragogikę i animację kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 r. jest aktorką warszawskiego Teatru Rampa. Występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza Dorota nagrała swój debiutancki album pod tytułem „Idę”, który ukazał się na rynku polskim oraz amerykańskim. W 2010 roku odbyła się premiera drugiego krążka artystki pod tytułem „Kamyk zielony” z piosenkami, do których teksty napisała Magda Czapińska. Premierze towarzyszył spektakl na deskach Teatru Rampa. Po sukcesie w II edycji programu „The Voice of Poland” Osińska nagrała trzecią płytę pod tytułem „Teraz”, którą wydała firma fonograficzna Universal Music Poland.

Wokalistka ma na koncie setki zagranych koncertów oraz spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne czy teatralne, współpracę z największymi osobowościami kultury polskiej (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i światowej. Zaśpiewała u boku Jose Carrerasa, nawiązała współpracę z popularnym kompozytorem Rickiem Allisonem (m.in. piosenka „Universal”), doszła do finału preselekcji Eurowizji 2016. Przede wszystkim jednak tworzyła materiał do swojej czwartej płyty. Przełomowej, bo po raz pierwszy z tekstami, jak również kompozycjami jej autorstwa. Premiera krążka, zatytułowanego po prostu „Dorota Osińska”, odbyła się 14 września 2018. Jednym z ostatnich dużych wydarzeń teatralnych jest spektakl „Eva” w reżyserii Joanny Szczepkowskiej (z premierą w listopadzie 2018) – Dorota zagrała legendarną amerykańską piosenkarkę Evę Cassidy.

Najnowsze wydawnictwo piosenkarki nosi tytuł „Cześć, to ja”. To w pełni autorska, najbardziej intymna płyta w dyskografii artystki. Premiera miała miejsce 7 lutego 2020.

Wokalistka może na życzenie włączyć do repertuaru koncertu również m.in. wybrane piosenki filmowe, musicalowe, świąteczne, patriotyczne, czy np. Agnieszki Osieckiej. Ponadto świetnie sprawdza się wykonując kolędy.

Chcesz zorganizować koncert Doroty Osińskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE