Dominika Barabas

Polska piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów piosenek. W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy – „Cień”, „Zbiór Porannych Bzdur” oraz „Rustykalny Cyrk”. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od klasy skrzypiec w 1995 r., w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Naukę na tym instrumencie, a także dodatkowo na fortepianie, kontynuowała do uzyskania dyplomu ukończenia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zadebiutowała w 2008 r. Sukces przyniósł pierwszy kontrakt płytowy w 2009 r. (ukazał się na rynku autorski krążek „Cień” oraz kompilacja „W stronę Krainy Łagodności, Vol.1” zawierająca piosenkę „A gdyby Bóg”).

W 2011 r. światło dzienne ujrzał singiel „Zbiór porannych bzdur”, zapowiadający kolejny długogrający autorski album.

W 2012 r. pojawiły się na rynku trzy kompilacje płytowe zawierające piosenki Barabas: „Między ciszą a ciszą” z utworem „Czarnomyślni”, „Ballady i niuanse” z piosenką „Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki” oraz „Pamiętajmy o Osieckiej” z utworem „Ja z podróży”.

W 2013 r. na rynek trafiła druga w pełni autorska płyta długogrająca Dominiki – „Zbiór porannych bzdur”.

W 2014 r. wydany został autorski singiel pt. „Idiotka”) i kolejne dwie kompilacje, a rok później – trzecia, pt. „Agnieszka Osiecka zaśpiewana”. Artystka zdobywała coraz to nowe osiągnięcia festiwalowe, m.in. I Nagrodę X Festiwalu „Stacja Kutno” w Kutnie oraz I miejsce XII Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.

Ostatni album wokalistki ukazał się w 2016 r.

Chcesz zorganizować koncert Dominiki Barabas ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE