Dombrova Piano Duo

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej, w klasie fortepianu. Rozpoczynając studia na katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas nauki był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami oraz pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej.

Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy (m.in. podczas festiwalu SSAFKA w katowickiej Akademii Muzycznej, koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia i Royal Albert Hall w Londynie) zaowocowały powstaniem Dombrova Piano Duo. Pianistów łączy również praca – zajmują oni stanowiska nauczycieli fortepianu, a także akompaniatorów w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej – szkole, której zawdzięczają swoją pasję do muzyki. Artyści od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej, jak również rozrywkowej.

Osiągnięcia duetu:

– I Nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „London” Grand Prize Virtuoso 2016,
– III Nagroda – 7. Międzynarodowy Konkurs Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri”,
– Wyróżnienie 1. Rising Stars Grand Prix 2016 – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Berlinie,
– Nagroda „Ten of The Best Winners” – 10. Międzynarodowy Konkurs „Svirél” w Słowenii,
– Nagroda Prezydenta Dąbrowy Górniczej za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury,
– Nagroda Dziennika Zachodniego w Plebiscycie na Osobowość Roku 2017 w Dziedzinie Kultury.

Chcesz zorganizować koncert duetu Dombrova Piano Duo ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE