Dollz

Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku. Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w programie „X Factor”, gdzie brawurowo wykonała utwór Björk. Nie dało jej się nie zauważyć. Po programie, Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu. Pierwszym utworem, do którego powstał klip zrealizowany na warszawskiej Pradze, jest „Every Street”.

W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu „Tory”. W teledysku gościnnie wystąpił Adam „Nergal” Darski – lider grupy Behemoth.
Pod koniec 2013 roku zespół nagrywa utwór „Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu „Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.
22 września 2014 roku ukazuje się EP-ka pod tytułem „Taa…”, która promuje utwór „Czy Ktokolwiek?”. W teledysku Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.
W 2017 roku ukazuje się płyta „Sz…Sz..Sz…”, którą zapowiadał singiel „Diament Mój”. Co ciekawe, utwór pojawił się też w czołówce bardzo popularnego serialu „Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną, jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenek o miłości.
Chwilę później zespół wydał kolejnego singla pt. „Lukier”.
Płyta zbiera dużo pozytywnych recenzji . Ostatnim singlem, który zamknął promocję albumu „Sz…Sz…Sz…” jest utwór „Nibyland”, którego produkcją zajął się Szwed Marcus Backman. Z tym utworem zespół wystąpił na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2018 roku. Grupa jest także półfinalistą programu „Must Be The Music”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Dollz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE