Di Galitzyaner Klezmorim

Zespół w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością, tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Wirtuozeria, dbałość o dźwięk i szczegół, w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać.

Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze Di Galitzyaner Klezmorim kompozycji własnych. W obecnym składzie zespół występuje od 1998 roku, a współtworzą go:
– Mariola Śpiewak (klarnet),
– Grzegorz Śpiewak (akordeon),
– Rafał Seweryniak (kontrabas).
Do najważniejszych osiągnięć grupy należy zaliczyć:
• reprezentację Polski na koncercie pt. „Magia jednego wieczoru” w Luksemburgu, w ramach obchodów I rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej (każdy nowo przyjęty kraj reprezentowały tylko trzy zespoły),
• koncert z okazji Dnia Polski na Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanowerze,
• pierwszą nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim na wszystkie instrumenty z wyjątkiem fortepianu „Chopin Open”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE