Daniel Wieleba

Polski aktor teatralny, filmowy, a także telewizyjny, przedsiębiorca, polityk, działacz samorządowy, scenarzysta, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Zyskał rozpoznawalność przez występy jako Pan Lotto (zastąpił Ryszarda Rembiszewskiego w Studio Lotto), ale też dzięki gościnnemu udziałowi w serialach, programach, reklamach oraz teledyskach. Można go również zobaczyć w trakcie prowadzenia imprez.

Zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru Wytwórnia w sztuce „Córka Słońca”. Związał się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie wystąpił w „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie” w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2011 do 2013 roku grał na Scenie Współczesnej w Teatrze Stara ProchOFFnia.

Jest autorem programu wnętrzarskiego, który sam stworzył i wyprodukował dla „Pytania na śniadanie”, został też wydawcą magazynu „Wnętrza Daniela”.

W latach 2011-2012 był ambasadorem akcji „Dzieci-dzieciom”. Występuje w kampanii społecznej Klubu Gaja „Jeszcze żywy karp”. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Jazzowego „Melomani”.

Chcesz zaangażować Daniela Wielebę ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE