Cock Robin

Cock Robin – amerykańska grupa muzyczna, grająca głównie muzykę rockową. Powstały w 1984 roku zespół składał się z czterech członków – byli nimi wokalista i basista Peter Kingsbery, wokalistka Anna Lacazio, gitarzysta Clive Wright i perkusista Louis Molino III. Formacja rozpadła się w 1990 roku, ale doczekała się reaktywacji się w 2006 roku.

Główny wokalista, gitarzysta, klawiszowiec i basista to Peter Kingsbery. Dorastał w Austin w Teksasie, gdzie studiował muzykę klasyczną. Następnie przeniósł się do Nashville (Tennessee), gdzie zaczęła się jego kariera jako muzyka i autora tekstów. Na początku lat 70. był klawiszowcem grupy Brendy Lee, z którą koncertował w USA i Japonii. Na początku lat 80. stworzył grupę Cock Robin, z którą osiągnął liczne sukcesy.
Nowy album zespołu pt. „Chinese Driver” ukazał się w połowie 2015 roku, 30 lat po wydaniu pierwszych płyt Cock Robin. Na krążku można odnaleźć wszystko, co związane jest z wielkim talentem Petera – jego niesamowity głos, świetne teksty i niezwykłe, współczesne dźwięki electro.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Cock Robin ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE