Classic

Classic to grupa muzyczna od wielu lat grająca disco polo. Została założona w 1992 r. w Iłowie i od początku cieszyła się popularnością. Dwa lata później zaprezentowała swoją pierwszą kasetę pt. „Jolka, Jolka”. Do tytułowej produkcji powstał również teledysk, a utwór promujący wydawnictwo to „Piękną miałaś twarz”. Kolejnym krokiem była rejestracja materiału na płycie CD, do której dołączono kilka nowych przebojów, m.in. „Tam za rzeką”.

W 1997 r. premierę miał nowy album „Warto żyć” (pokryty najpierw złotem, a następnie platyną). Wideoklip do kompozycji o tym samym tytule był emitowany w programie telewizji Polsat „Disco Polo Live”. Druga piosenka promująca wydawnictwo to „Jesteś wielkim spełnieniem moich marzeń”. Po prezentacji krążka muzycy wyjechali do USA. Formacja koncertowała także w Austrii i Niemczech. U boku składu Boys zagrała łącznie 35 razy.

W 1999 r. światło dzienne ujrzała czwarta płyta grupy pt. „To dla Was”. Artyści stanęli w tym czasie na scenie rekordowe 172 razy. Z tego okresu pochodzą przeboje „Jeszcze dzień”, „Nie chcę więcej”, „To dla Was”, „Masz w sobie coś”, „Obejmij mnie”. Dzięki firmie zajmującej się produkcją napojów energetycznych zespół ruszył w tournée „CLASSIC POWER TOUR”.

Niedługo później nastąpiły zmiany personalne. W 2003 r. formacja wyruszyła w dwie trasy koncertowe. Dwa lata później, w grudniu zaprezentowała, a także zarejestrowała kolędy. Ekipa zaczęła pojawiać się na juwenaliach. W 2009 r. światło dzienne ujrzało wydawnictwo pt. „Wielka Kolekcja”, zawierające największe hity. Następny album – „Wszystko się zmienia” – pokrył się platyną. Kolejne płyty Classic to: „Hits for DJ’s (2014 r.), „Diamentowa Kolekcja Disco Polo: Classic” (2014 r.), „Miłego dnia” (2016 r.).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Classic ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE