Carrantuohill

Zespół Carrantuohill istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na celtyckich korzeniach. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna), poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

Formacja wielokrotnie gościła w Irlandii. W 1994 roku – jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej. Później kolejno w 1997, 1999 i 2004 roku, koncertując m.in. na jednych z największych irlandzkich festiwali – Cork Folk Festival i Dancing with Lunasa, oraz w słynnym „Fox’s Pubie”, czy też w „St. Ann’s Church” w Dublinie. W Irlandii powstawały liczne teledyski formacji.

W 1998 roku grupa koncertowała w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza, tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.

Od 2004 roku Carrantuohill jest gościem festiwalu „Roches de Celtiques” we Francji. Popularność zespołu właśnie w tym kraju wzrosła do tego stopnia, że powstał tam nawet jej osobny management.

W 2007 roku kapela otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego – Fryderyka 2006 w kategorii „Album Roku Etno/Folk” za płytę „SESSION NATURAL IRISH & JAZZ”.

Następnie formacja wystąpiła na jednym z najbardziej znanych i największych w Europie celtyckich festiwali – Guinness Irish Festiwal w Szwajcarii.

Carrantuohill zagrał dotąd ponad 3000 koncertów w kraju i za granicą!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Carrantuohill ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE