Burak Yeter

Turecki producent muzyczny i DJ, twórca hitu „Tuesday”. Posiada także obywatelstwo holenderskie. W 1999 roku założył swój pierwszy zespół muzyczny o nazwie „Tatbikat”. Pięć lat później, w wieku 22 lat wygrał konkurs DJ-ski „Burn & MTV Dance Heat DJ Contest 2004”, dzięki czemu mógł wystąpić podczas festiwalu MTV Dance Floor Chart Party organizowanego na Malcie. W tym samym roku zajął drugie miejsce w konkursie Miller Master DJ Contest. W listopadzie 2005 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny zatytułowany „For Action”, który został wydany pod szyldem wytwórni DSM. Dwa lata później muzyk wydał swój drugi album studyjny zatytułowany „For Message”.

W 2008 roku Yeter podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Pioneer, a także otworzył szkoły dla DJ-ów w Amsterdamie, Stambule i Los Angeles. W 2009 roku otworzył swoją wytwórnię muzyczną o nazwie Connection Records, a także wydał dwupłytowy album zatytułowany „Connection”. W 2010 roku, za przeróbkę piosenki „Oyalama beni” Ajdy Pekkan, odebrał nagrodę za wygraną w kategorii „Najlepszy remiks” podczas 16. gali wręczenia Kral TV Annual Music Awards. W trakcie ceremonii otrzymał też statuetkę dla „Najlepszego Debiutanta”. Rok później wygrał nagrodę za najlepszy remiks podczas gali Kral TV Annual Music Awards, tym razem za przeróbkę utworu „Arada sırada” z repertuaru Ajdy Pekkan. W 2012 roku ukazał się klip do jego nowego singla – „Mr. International”. W tym samym roku artysta był nominowany do zdobycia nagrody na 18. gali wręczenia Kral TV Annual Music Awards, za remiks piosenki „Haberin olsun” Bengü, a także wydał płytę z remiksami, zatytułowaną „Blue”. W 2013 roku ukazał się jego kolejny singiel – „Storm”, do którego stworzono teledysk kręcony w Holandii. Dwa lata później Burak wydał singiel „Kingdom Falls”.

W 2016 roku Yeter rozpoczął nowy projekt producencki o nazwie „New World”. W tym samym roku wydał singiel „Happy”, a potem – „Tuesday”, w którym gościnnie zaśpiewała Danelle Sandoval. Utwór zyskał międzynarodową popularność i trafił m.in. na pierwsze miejsce w rankingach serwisów iTunes, Shazam, czy YouTube, w ponad 30 krajach na świecie. Singiel uzyskał status platynowej płyty za sprzedaż w Rosji oraz złotej płyty w Finlandii i Polsce.

Chcesz zorganizować koncert Buraka Yetera ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE