Boney M.

Boney M. to zespół grający eurodance oraz disco, który odniósł ogromny sukces w latach 70. Proponujemy niezapomniany koncert legendarnej mega gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej w wykonaniu jednej z 3 oficjalnych formacji, firmowanej przez wokalistkę Sheylę Bonnnick – członkinię pierwszego składu Boney M. z roku 1975, stworzonego przez Franka Fariana – niemieckiego producenta muzycznego.

W 1976 r. powstał pierwszy album grupy pt. „Take The Heat Of Me” oraz singiel „Daddy Cool”. Największe sukcesy zespół odnosił dwa lata później. Wówczas wydano utwór „Rivers of Babylon”, który wszedł na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Singiel ze słowami częściowo zaczerpniętymi z Psalmu 137 stał się drugim najlepiej sprzedającym się singlem wszech czasów w Wielkiej Brytanii, natomiast „Mary’s Boy Child/Oh My Lord” trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako „Najszybciej sprzedający się singel wszech czasów” (2,5 miliona egzemplarzy w ciągu 4 tygodni!).

Lata 80. to pasmo wzlotów i upadków składu. Producent pozwolił wokaliście Bobby’emu Farellowi udzielać się w piosenkach Boney M. Nie trwało to jednak długo z prostej przyczyny – w 1981 r. Farrell został wyrzucony z ekipy po nagraniu albumu „Boonoonoonoos”, a jego miejsce zajął Reggie Tsiboe. Bobby powrócił do grupy trzy lata później. 30 grudnia 2010 roku w Sankt Petersburgu niestety odszedł z tego świata.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Boney M. ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE