Boney M.

Boney M. to zespół grający eurodance oraz disco, który odniósł ogromny sukces w latach 70. Proponujemy niezapomniany koncert legendarnej mega gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej w wykonaniu jednego z 3 oficjalnych składów zespołu firmowanego przez wokalistkę Sheylę Bonnnick, członkinię pierwszego składu Boney M. z roku 1975 stworzonego przez Franka Fariana – niemieckiego producenta muzycznego.

W 1976 r. powstał pierwszy album Boney M. „Take The Heat Of Me” oraz singiel „Daddy Cool”. Największe sukcesy grupa odnosiła w roku 1978. Wówczas wydano utwór „Rivers of Babylon”, który wszedł na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Singiel „Rivers of Babylon”, ze słowami częściowo zaczerpniętymi z Psalmu 137, stał się drugim najlepiej sprzedającym się singlem wszech czasów w Wielkiej Brytanii, natomiast „Mary’s Boy Child/Oh My Lord” z 1978 r. trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najszybciej sprzedający się singel wszech czasów – sprzedaż w ciągu 4 tygodni wyniosła na świecie 2,5 miliona egzemplarzy.

Lata 80. to pasmo wzlotów i upadków. Producent pozwolił wokaliście Bobby’emu Farellowi udzielać się w piosenkach Boney M. Nie trwało to jednak długo z prostej przyczyny – w 1981 r. Farrell został wyrzucony z zespołu po nagraniu albumu „Boonoonoonoos”, a jego miejsce zajął Reggie Tsiboe. Do zespołu Farell powrócił trzy lata później. 30 grudnia 2010 roku w Sankt Petersburgu Bobby Farrell odszedł z tego świata.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Boney M. ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE