BIG BIT

Zespół BIG BIT powstał w 1999 roku z inicjatywy Waldemara Kuleczki – muzyka, kompozytora i producenta znanego m.in. z Papa Dance, Oddziału Zamkniętego, Person. Formacja jest wyrazem miłości do muzyki i klimatów lat 60. oraz hołdem dla geniuszu zespołu The Beatles. To przestrzeń, która skupia ludzi o podobnych zainteresowaniach muzyczno-artystycznych, będących jednością mentalną, wyznających zbliżony światopogląd. Głównym celem zespołu jest reaktywacja i promocja gatunku muzycznego zwanego Big Beatem poprzez nagrywanie i wydawanie płyt autorskich, pokazując w ten sposób pełne spektrum barw wokalno-instrumentalnych tamtej epoki z uwzględnieniem bogactwa melodyki i harmonii. Granie koncertów, na których, oprócz polskich autorskich piosenek, zespół wykonuje repertuar The Beatles, mając na uwadze propagowanie dzieł klasyki muzyki rozrywkowej wśród młodej publiczności. Poprzednie płyty zespołu BIG BIT („Big beatowy świat 2000” i „Moje miejsce”) były świadomie stylizowane na brzmienia lat 60.

Wydawnictwo sygnowane WALDEMAR KULECZKA & BIG BIT zatytułowane „Pod prąd…”, które ukazało się na rynku w czerwcu 2007 roku, również nawiązuje do klimatów lat 60. zgodnie z obecną tendencją światową, co samo przez się narzuca współczesną jakość dźwięku. Płyta ta jest wyrazem miłości do muzyki opartej na fundamencie rock’n’rolla, bluesa, muzyki folkowej, funky i musicalu. Wszystko to wyrażone jest w formie piosenek brzmieniowo osadzonych w gatunku brit pop. Każdy, kto potrafi docenić prawdziwą muzykę, znajdzie tu coś dla siebie.

Wystarczy wspomnieć o bogatym instrumentarium, jakie wykorzystano przy nagraniu płyty, na której słychać zarówno sekcję dętą, kwartet smyczkowy, harmonijkę ustną, akordeon francuski, fortepian, organy Hammonda czy Mini moog. Ciekawostką jest również stworzenie chóru gospel na potrzeby jednej z piosenek.

Chcesz zorganizować koncert zespołu BIG BIT ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE