Bezjahzgh

Historia Bez Jahzgh (czyt. bez dżazg) zaczęła się w 2006 roku w wielkopolskiej Trzciance. Rytm zespołu nadaje 12 serc. Jedne biją spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawału. To właśnie sprawia, że muzyka, która z nich płynie, jest wyjątkowa. Powstaje reggae’owy sos, przyprawiany przeróżnymi dźwiękami i stylami. Jest więc słodko i ostro, gorzko i kwaśno, pikantnie i łagodnie, ale zawsze smacznie.

Grupa zagrała już wiele koncertów. Próbowała swoich sił w konkursach, na festiwalach oraz podczas mniejszych koncertów w wielu miastach. W 2009 roku zarejestrowała w Studio Q materiał na debiutancką płytę. Gościnnie zespół wspomagał DJ Feel-X oraz MC Globyman, z kolei Tom Horn przygotował remix do jednego z kawałków. Masteringiem zajęli się jedni z najlepszych, czyli Studio As One. W 2010 roku, nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys, światło dzienne ujrzała ich pierwsza płyta „Nie Na Chacie” oraz singiel „Trzciamajka”, na którym, oprócz tytułowego oryginału, można usłyszeć utwór w dwóch innych odsłonach (wykonanych przez Toma Horna).

Szczęśliwy był dla artystów lipiec 2012 r. Podczas festiwalu Reggae Na Piaskach zdobyli tytuł laureata Konkursu im. Ryszarda Sarbaka – głosowała publiczność, więc to bardzo cenne trofeum. Wiosną kolejnego roku okazało się, że spośród 750 zespołów, Bezjahzgh znalazł się w zacnym gronie półfinalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock 2013. W listopadzie 2016 r. miała miejsce premiera długo oczekiwanej drugiej płyty pt. „Przeczas”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Bezjahzgh ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE