Bethel

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony został przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą „Sacrum” skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. Wówczas ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak oscylując wokół muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków.

Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. Kilkaset koncertów po całej Polsce i za granicami naszego państwa mówi samo za siebie.

Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt. „Muzyka Serc”, która sprzedała się w dużej ilości. Jej promocja w mediach, radiu oraz telewizji przynosiła zespołowi coraz to większą popularność.

Bethel wystąpił na głównej imprezie WOŚP pod Pałacem Kultury oraz w Studio na Woronicza w Warszawie. Oba te wydarzenia były transmitowane w telewizji oraz Internecie. Grupa zagrała koncert w Radiowej Czwórce, występowała razem z Gentlemanem i Stephenem Marleyem, pojawiła się na dużej scenie Przystanku Woodstock (wygrana Złotego Bączka za Najlepszy Koncert Sceny Folkowej XVII Przystanku Woodstock). Bethel można było posłuchać na jednym z największych festiwali reggae w Polsce – Regałowisko. Drugi krążek formacji pt. „Dobrze, że jesteś” ukazał się 27 lutego 2014 r.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Bethel ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE