Bartas Szymoniak

Marek Sierocki  powiedział o nim: „Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”. Tak samo napisał Onet.pl. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności, a określa je terminem „beatrock”. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Bartasa – człowieka-orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso.

Wiosną 2017 r. ukazuje się wyjątkowy materiał Szymoniaka, którego zapowiedzią jest utwór „Alarm” oraz „Portret”. Autorem wszystkich kompozycji jest Bartas, który tworzył do tekstów poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A. Słonimskiego, K. K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostaną pokazane w nowatorskich aranżacjach. Płyta jest hołdem dla Polski Walczącej. Artysta doskonale prezentuje się również na żywo. Wspólnie z jednym z czołowych polskich DJ-ów – DJ-em ROMIM – tworzy idealną oprawę muzyczną eventów, jak również imprez klubowych. Połączenie beatboxu, wokalu oraz skrzypiec, z muzyką prezentowaną przez DJ-a, tworzy niesamowitą fuzję dźwięków i zapewnia świetną zabawę na najwyższym poziomie.

Bartas Szymoniak to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji w latach 2007-2015. Artysta występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Jest także laureatem „Idola”. W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta artysty, jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa, pt. „Nagi”, trafił na Listę Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na krążku pojawili się również: Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.

Chcesz zorganizować koncert Bartasa Szymoniaka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE