Bartas Szymoniak

Marek Sierocki  powiedział o nim: „Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”. Tak samo napisał Onet.pl. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności, określa je BEATROCKIEM. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

Wiosną 2017 r. ukazuje się wyjątkowy materiał Artysty, którego zapowiedzią jest utwór „Alarm” oraz „Portret”. Autorem wszystkich kompozycji jest Bartas, tworzy do tekstów poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostaną pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. Płyta jest hołdem dla Polski Walczącej. Marek Sierocki o „Alarmie”: „Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo”. Bartas to także wykonywane NA ŻYWO live acty. Wspólnie z jednym z czołowych polskich dj-ów – dj ROMIM tworzy idealną oprawę muzyczną eventów i imprez klubowych. Połączenie beatboxu, wokalu oraz skrzypiec z muzyką prezentowaną przez Romiego tworzy niesamowitą fuzję dźwięków i zapewnia świetną zabawę na najwyższym poziomie.

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego – Sztywnego Pala Azji (2007 – 2015). Jest także laureatem popularnego „Idola”. W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records. W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk czy Sławek Uniatowski.
Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.

Chcesz zorganizować koncert Bartasa Szymoniaka ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com