Bananarama

Brytyjski żeński zespół muzyczny założony w 1979 roku przez Siobhan Fahey, Sarę Dallin i Keren Woodward. Ich debiutanckim albumem był wydany w 1983 roku „Deep Sea Skiving”. W tym składzie artystki nagrały kolejne dwa krążki – „Bananarama” oraz „True Confessions”, a także pochodzący z tego ostatniego singel „Venus” (cover zespołu Shocking Blue), który okazał się międzynarodowym hitem. W 1988 roku zespół opuściła Siobhan Fahey, zastąpiła ją Jacquie O’Sullivan. W tym samym roku ukazała się kompilacja „Greatest Hits Collection”, a trzy lata później światło dzienne ujrzał album „Pop Life”. Po kilku miesiącach Jacquie również odeszła z zespołu. Pozostały w nim: Sarah Dallin i Keren Woodward, które w 1993 roku zaprezentowały wydawnictwo „Please Yourself”.

W lutym 2002 roku Bananarama świętowała dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji odbył się koncert w Londynie, w którym wzięła udział także Siobhan, ale show odbył się bez udziału Jacquie O’Sullivan.

Do popularnych piosenek grupy zaliczają się m.in. „Cruel Summer”, „Venus”, „Love in the First Degree”, „I Heard a Rumour”.

W 2017 roku Siobhan Fahey powróciła do formacji.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Bananarama ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE