B. Hołownia & W. Pulcyn

Duet jazzowy Bogdana Hołowni i Wojciecha Pulcyna to wybitna formacja muzyczna ceniona za ogromny talent, charyzmę oraz doświadczenie zdobywane od lat na całym świecie. Dzięki swoim zdolnościom artyści są bardzo rozpoznawalni na rynku zagranicznym. Minimalistyczne instrumentarium pozwala na uwypuklenie harmonii, a także piękna połączenia fortepianu oraz kontrabasu z kameralnymi aranżacjami.

„Wars – Songbook” to propozycja, na którą składają się utwory wybitnego polskiego kompozytora Henryka Warsa, w świeżych interpretacjach jazzowych. Celem twórców jest przypomnienie dzisiejszym odbiorcom muzyki 20-lecia międzywojennego. Na koncert składa się wysublimowany repertuar, pełen klasy i wariacji w zakresie interpretacji.

Kolejna opcja to „Bach na jazzowo”. Duet przedstawił ten projekt na festiwalu „Głosy o zmroku II”. Kompozycje Bacha to niesłychane wyzwanie dla proponowanego przez Bogdana Hołownię i Wojciecha Pulcyna instrumentarium – tym samym koncert staje się prawdziwą ucztą dźwięków dla słuchaczy, stając się kolejnym dowodem na nietuzinkowość talentów, a także umiejętności artystów.

Bogdan Hołownia
Jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych, nazywany „romantykiem fortepianu”. Ceni sobie sferę rytmiczną, melodyczną i swingowanie. Równie ważna jest dla niego improwizacja. W latach 1990-1993 studiował w Berklee College of Music w Bostonie. W USA Bogdan współpracował z wieloma muzykami. W marcu 2001 otrzymał „Fryderyka” w kategorii „Jazzowy Album Roku” za solową płytę „Don’t Ask Why – piano solo”. Został również laureatem Grand Prix „Jazz Melomani” w kategorii „Artysta roku”.

Wojciech Pulcyn
Kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta. Komponował muzykę do spektakli. Współpracował z wieloma uznanymi artystami.

Wojciech był laureatem:
– Międzynarodowego Konkursu Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie – I miejsce, 2 x III miejsce, wyróżnienie indywidualne, wyróżnienie za kompozycję (z zespołem Joint Venture – M. Tokaj, Ł. Żyta, M. Gawdzis, a także z Trio Marcina Maseckiego i własnym składem New Orchestra),
– Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach – 2 x I nagroda (z zespołem Joint Venture – M. Tokaj, Ł. Żyta, M. Gawdzis oraz z Trio Marcina Maseckiego),
– Konkursu Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia) – wyróżnienie,
– Konkursu Zespołów Jazzowych w Sarteano (Włochy) – wyróżnienie.

Repertuar muzyków jest niezwykle szeroki i obejmuje prawie wszystkie style jazzowe. W ramach współpracy przy koncertach, wydarzeniach, czy eventach dobrany zostanie określony charakter utworów.

Chcesz zorganizować koncert Bogdana Hołowni & Wojciecha Pulcyna ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE