Atrakcyjny Kazimierz

Atrakcyjny Kazimierz (również Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie, Atrakcyjny Kazimierz i zespół Wiśnie) – polski zespół muzyczny założony w 1992 r. w Toruniu przez znanego z występów w Kobranocce toruńskiego muzyka Jacka Bryndala. Patronat nad projektem objęła Małgorzata Potocka – pomysłodawczyni nazwy grupy. Do piosenek na debiutancki album „Prawdziwa miłość” muzykę napisał Jacek Bryndal, teksty przygotował jego brat Rafał, natomiast aranżacją, jak również produkcją, zajął się Grzegorz Ciechowski.
W 1993 r. Atrakcyjny Kazimierz (m.in. z Kayah, Wojciechem Waglewskim i José Torresem w składzie) zdobył I nagrodę na KFPP w Opolu za piosenkę „Otyłość”. Utwór „Jako mąż i nie mąż” zdobył wyróżnienie „Muzycznej Jedynki” w 1994 r. W tym samym roku ukazał się film muzyczny „Wesele Atrakcyjnego Kazimierza”, zawierający fragmenty największych hitów formacji.
Spadek popularności spowodował zawieszenie działalności kapeli w 1996 r., jednak już rok później zespół powrócił wyprodukowaną przez Wojciecha Waglewskiego płytą „Dzianina” i, w stale zmieniającym się składzie, występuje do dziś.

Zobacz także: Kobranocka, José Torres y Salsa Tropical.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Atrakcyjny Kazimierz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE