AtmAsfera

Grupa AtmAsfera jest zaskakującym zjawiskiem na scenie ukraińskiej. Zespół gra wielostronną muzykę etniczną zawierającą elementy folkowe pochodzące z różnych krajów świata, z ukraińskimi i angielskimi tekstami w połączeniu z językiem starożytnym. Wciąż poszukują nowych form, dźwięków, instrumentów, co sprawia, że każdy koncert jest zaskakującym, niepowtarzalnym wydarzeniem, któremu oddają się całkowicie, aby wytworzyć „atmasferę” wzajemnego kontaktu między muzykami i publicznością.

Nie dają się zamknąć w żadnych ramach ani stereotypach. Starają się wyrażać swoje emocje, myśli, uczucia i szczerze przekazać je słuchaczom.

Nazwa zespołu jest zestawieniem dwóch słów: „atma”, co oznacza osobę, oraz „sfera” – przestrzeń, która dotyczy tego, co otacza tę osobę – jej wewnętrznego świata, uczuć i emocji.

Grają od 2003r. Występowali na wielu międzynarodowych festiwalach, najważniejsze z nich to: Chervona Ruta (2005), Musical Ostrow (2006), Ethno Evolution (2006), Niv-rock (2006). Wzięli też udział w międzynarodowym festiwalu The Global Battle of the Bands 2007, wygrali etap ukraiński, a w finale w Londynie zajęli czwarte miejsce. Zagrali także wiele koncertów w różnych miastach na Ukrainie, gdzie publiczność przyjmuje ich bardzo gorąco. W 2010 r. jako jedyny zespół z Ukrainy wystąpili na norweskim festiwalu Moldejazz, jednym z najstarszych festiwali jazzowych.

Gościli także w Polsce, wystąpili m.in. na warszawskich festiwalach Etno Cross Festiwal, Etniczne Inspiracje i Latający Holender, a także kilkukrotnie na Przystanku Woodstock. W roku 2009 otrzymali nagrodę publiczności „Złoty Bączek” za najlepszy koncert na scenie folkowej Przystanku Woodstock. W 2010 r. na festiwalu Folkowo w Ostródzie zajęli drugie miejsce. Folkowo było jednym z koncertów intensywnej czteromiesięcznej trasy po Polsce, zagrali także m.in. na bieszczadzkim Rozsypańcu, gdzie zostali okrzyknięci gwiazdą festiwalu, w Sandomierzu na akcji WOŚP dla powodzian, a także na festiwalu SARI w Żorach i lubelskim Festiwalu Smaku. W tym roku wystąpili m.in. na wielkim finale WOŚP w Toruniu oraz festiwalach: Muzyczna Zohylina w Tatrach, Karpaty OFFer w Nowym Sączu, KROPKA w Głuchołazach, Szanty w Kunicach, Festiwal Nad Zalewem w Wieliszewie oraz CelticFireDays w Bychawie.

21 marca 2011r. miała miejsce polska premiera nowej płyty AtmAsfery „Integro”, razem z najnowszym teledyskiem. W maju i czerwcu odbyła się trasa koncertowa promująca nową płytę, obejmująca kilkanaście polskich miast, m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Lublin, Koszalin, Bydgoszcz i Katowice.

Atmasfera wzięła również udział w talent show MustBeTheMusic i weszła do ścisłego finału, 6 listopada przed 3,7 mln publicznością zaprezentowała swoją piosenkę „Bala”, która znajdzie się na kolejnej płycie.

Chcesz zorganizować koncert zespołu AtmAsfera ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com