Asaf Avidan

Asaf Avidan urodził się w 1980 roku w Jerozolimie. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce i to tam Asaf spędził dzieciństwo. Na studia powrócił do Jerozolimy i podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film „Find Love Now”, którym wygrał Haifa Film Festival. Po studiach Avidan przeniósł się do Tel Avivu, gdzie pracował jako animator. Później postanowił wrócić i poświęcić się muzyce. Swoją pierwszą EP-kę, na której znalazło się 6 kawałków, Asaf nagrał w 2006 roku.

Wraz ze swoim zespołem Asaf Avidan & The Mojos nagrał trzy albumy: „The Reckoning”, „PoorBoy/Lucky Man” i „Through the Gale”. Rok później rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie obok takich niekwestionowanych gwiazd, jak Robert Plant czy Lou Reed. W 2013 roku ukazał się jego solowy album – „Different Pulses”.
Utwór Asafa „One Day/Reckoning Song” zremiksowany przez niemieckiego producenta Wankelmuta stał się jednym z największych hitów ostatnich lat. Na „Different Pulses” artysta prezentuje nieco inne, mniej imprezowe brzmienia, za to w pełni pokazuje swój wielki talent – nieprzeciętny głos, który może się mierzyć z największymi wokalistkami (tak, tak, to nie żart) świata!  Niektórzy porównują go nawet z samą Janis Joplin! Asaf Avidan to prawdziwy emisariusz izraelskiej sceny folk-rockowej. Kolejna autorska płyta artysty „The Study On Falling” miała premierę na początku listopada 2017 roku. Asaf początkowo występował solo, ale teraz zdecydował się na koncerty z grupą muzyków. Na swoim koncie ma już 3 albumy solowe, a jego twórczość często określana jest mianem retro-futuristic folk. Jedno jest pewne – drugiego tak wyjątkowego artysty jak Asaf Avidan nie znajdziecie! Artysta zagrał w Polsce już kilka razy i wszystkie jego koncerty spotkały się z prawdziwie entuzjastycznym przyjęciem!

Chcesz zorganizować koncert Asafa Avidana ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE