Artur Banaszkiewicz

Artur Banaszkiewicz jest skrzypkiem i kompozytorem z Poznania, koncertującym z dużym powodzeniem na całym świecie.

„MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MISTRZÓW” / „INTERNATIONAL MUSIC TOURNAMENT”

Koncert jest unikatową okazją konfrontacji skrajnych brzmieniowo, pozornie odległych stylistycznie instrumentów – coraz bardziej popularnej, ale jeszcze nieco tajemniczej i egzotycznej fletni pana oraz już mocno osadzonych w naszej kulturze, a także świadomości wszystkich melomanów, skrzypiec. Nietypowa formuła muzycznego turnieju, wzorowana na XIX-wiecznych zmaganiach najsłynniejszych wirtuozów, gdzie to publiczność decydowała o palmie pierwszeństwa przyznanej jednemu z nich, nadaje muzycznemu spotkaniu posmak niemal sportowej sensacji. Soliści prezentują się najpierw oddzielnie, zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, popularnej, filmowej, jak i etnicznej, by w finale koncertu połączyć brzmienia, doprowadzając publiczność do skrajnie gorących emocji, a często i euforii!

„WIECZÓR W KRAINIE CZARDASZA” autorstwa Artura Banaszkiewicza, który cieszy się entuzjastycznym przyjęciem publiczności w Polsce i za granicą. Artur miał zaszczyt prezentować ten program w prestiżowych salach koncertowych Europy, m.in. Berlińskiej Filharmonii, Lipskim Gewandhausie, a wraz z czołowym polskim pianistą-showmanem Waldemarem Malickim podbili serca publiczności Nowego Jorku, występując z tym właśnie repertuarem w wypełnionej po brzegi słynnej sali koncertowej Lincoln Center. Miał również okazję wielokrotnie wystąpić w większości polskich filharmonii, odwiedził też warszawską Salę Kongresową.

„WIECZÓR W KRAINIE CZARDASZA” jest niecodzienną okazją prezentacji wirtuozowskiej i niezwykle efektownej muzyki skrzypcowej, inspirowanej folklorem cygańskim oraz żydowskim. W programie znajdują się zarówno utwory muzyki poważnej (Brahms, Bizet, Kalman), a także wirtuozowskie parafrazy muzyki popularnej czy folkowej – m.in. „Oczy czarne”, „Hava Nagila”, owacyjnie przyjmowana na całym świecie fantazja koncertowa Artura na tematy J. Bocka ze słynnego musicalu „Skrzypek na dachu”. Wiążąc poszczególne utwory słowem i anegdotami, artysta zabiera słuchaczy w muzyczną podroż śladami taborów cygańskich po Europie. Dla urozmaicenia programu zaprasza często do udziału w koncercie wokalistkę, która prezentuje równie szerokie spektrum repertuarowe (od pieśni Dvořáka, arie Bizeta, Kalmana, Lehara, po znane szlagiery i piosenki o tematyce cygańskiej).

Zobacz także Trio Fantastico.

Chcesz zorganizować koncert Artura Banaszkiewicza ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE