Arshenic

Polski zespół muzyczny wykonujący muzykę heavy metalową, hard rockową, alternatywną i gotycką, założony w 2007 r. w Gdańsku. Uchodzi za jednego z najważniejszych przedstawicieli gotyckiego metalu wśród polskich zespołów muzycznych. Zanim uformowany został skład grupy, w 2006 r. pięciu studentów powołało do życia grupę muzyczną tworzącą muzykę z pogranicza hard rocka i gotyku. Niedługo później wokalistka Oliwia i perkusista Marcin zdecydowali się na założenie formacji Arshenic, którego skład uzupełnili gitarzysta Piotr oraz basista Tomasz . Przez pierwsze lata działalności muzycy grali małe koncerty oraz nagrywali pierwsze minialbumy, w tym m.in. „Lilie”, który promowali podczas koncertów granych z zespołem Closterkeller. W listopadzie 2009 r. artyści zarejestrowali materiał na pierwszy album studyjny, zatytułowany po prostu „Arshenic”. W 2012 r. zespół wziął udział w eliminacjach do drugiej edycji programu „Must Be the Music”, w którym zaprezentował własną interpretację przeboju Lady Gagi „Paparazzi”. Niedługo później działalność zespołu została zawieszona.

W 2014 r. Arshenic został reaktywowany w odświeżonym składzie, a muzycy przearanżowali piosenki nagrane przed zawieszeniem. W 2016 r. wydali niezależnie epkę pt. „Erased”, którą świętowali 10-lecie działalności. Wydawnictwo promowali teledyskiem do singla „Monster”, który nagrali w jednym ze schronisk dla zwierząt w Gdyni. Minialbumem zapowiadali kolejny krążek studyjny.

Latem 2019 r. artyści podpisali kontrakt płytowy z łotewską wytwórnią muzyczną Sliptrick Records oraz umowę wydawniczą z amerykańską wytwórnią RL Recordings. 20 sierpnia 2019 r. formacja wydała album studyjny pt. „Final Collision”, który ukazał się na rynku europejskim i amerykańskim.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Arshenic ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE