Ankh

Ankh to kultowa kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku. Bazą twórczości zespołu jest rock progresywny, jednak muzycy czerpią z bogatego źródła muzyki improwizowanej, klasycznej, a także jazz-rocka. Istotną cechą brzmienia zespołu są skrzypce. Instrument ten stał się na przestrzeni lat charakterystycznym i wyróżniającym elementem grupy, zwłaszcza, że Ankh współpracował z takimi wybitnymi instrumentalistami, jak Michał Jelonek, czy Dominik Bieńczycki.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, koncertował po Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii, występując na scenach wielu znaczących festiwali rockowych. Dorobek nagraniowy Ankh to 5 płyt studyjnych i 3 koncertowe. Albumy zostały wydane w Polsce, a także w Ameryce Południowej. Formacja współpracowała z wytwórniami Metal Mind, Mega Czad oraz z jedną z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych w Ameryce Południowej – Rock Symphony (Brazylia).

Grupa zaskarbiła sobie uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i zbudowała rzeszę wiernych fanów swojej muzyki, na stałe wpisując się do kanonu polskiego rocka. Ankh ośmiokrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (lata 1995-2002), w tym dwukrotnie (1996 r. i 1997 r.) został laureatem Złotego Bączka – Nagrody Publiczności.

Obecny skład zespołu:

  • Piotr Krzemiński – gitara elektryczna, śpiew
  • Krzysztof Szmidt – gitara basowa
  • Michał Pastuszka – instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna
  • Jan Prościński – perkusja, instrumenty perkusyjne
  • Dominik Bieńczycki – skrzypce
  • Joanna Chudyba – skrzypce

Dyskografia:

1. „Ankh”
2. „Koncert akustyczny 1994”
3. „Ziemia i słońce”
4. „…będzie tajemnicą”
5. „Expect Unexpected”
6. „Live in Opera ’95”
7. „Cachaca: Live At Artrock Festiwal”
8. „Tu jest i tam jest”

Chcesz zorganizować koncert zespołu Ankh ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE