Ania Waraszko

Ania Waraszko – charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, artysta-plastyk i architekt wnętrz (sama zaprojektowała szatę graficzną swojej debiutanckiej płyty). Zadebiutowała wydawnictwem „Podróż” wyprodukowanym przez Piotra Turka, we współpracy z Andrzejem Gieglem, z udziałem muzyków grup Vavamuffin, Pablopavo. Na krążku gościnnie pojawił się legendarny raper formacji Warszafski Deszcz – Numer Raz. Album promowany był przez single „Podróż” (ft. Numer Raz), „Ty i Ja”, a także „W Tobie”, który można było usłyszeć m.in. na antenie Radia ESKA. Artystka występowała w programach telewizyjnych „O! Polskie Przeboje” i „The Voice of Poland”). Ma za sobą wiele zagranych supportów, jak również autorskich koncertów przed kilkutysięczną publicznością w Polsce. Pojawiła się w kanadyjskim Toronto (współpracuje z Forum Pasjonatów Kultury: Passion Art Show Jamboree Association in Canada).

Ania działa też z zagranicznymi artystami, np. w piosence „Lovely Love”, która jest efektem muzycznej kolaboracji z projektem 21, jak również Edidion – artystą R’n’B z Los Angeles.

Muzyczną przygodę artystka zaczynała w 2006 roku, początkowo działając w różnych zespołach. Później odnalazła się jako solistka występująca w klubach, restauracjach. Choć uczyła się gry na gitarze (u Wojciecha Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowina), ostatecznie to śpiewanie stało się jej głównym zajęciem. Szczególną uwagę przykuwa jej oryginalna, ciepła barwa głosu.

Repertuar piosenkarka wzbogaca również o element coverowy, wplatając w niego znane, lubiane, światowe lub polskie przeboje. Podczas koncertu kameralnego wokalistka, oprócz swoich utworów („W Tobie”, „Podróż”, „Czarny Kot”), zaprezentuje znane, ambitne standardy jazzowe, a także utwory swingowe albo bluesowe. Wszystko to w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim.

Chcesz zorganizować koncert Ani Waraszko ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE