Andrzej Rybiński

Wybitny polski piosenkarz, muzyk, aranżer, kompozytor. Większość piosenek Andrzeja jest jego autorstwa. Najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w łódzkiej Średniej Szkole Muzycznej. Amatorsko zadebiutował w zespołach „Komety”, a także „Piotrusie”, zaś wokalnie, jak również instrumentalnie uczestniczył w big-bandzie Kanon Rytm. W roku 1970 Rybiński dołączył do nowej grupy o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane”. Działał też w formacji 2 plus 1, utworzonej wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch. Nie trwało to długo – niebawem piosenkarz ze swoim bratem Jerzym, we współpracy z Elizą Grochowiecką założył formację „Andrzej i Eliza”.

W składzie tym artyści wytrwali jubileuszowe 10 lat. Od 1983 r. Rybiński jest solistą. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył Główną Nagrodę za utwór „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały przeboje „Pocieszanka” czy „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Wokalista koncertował w Polsce oraz za granicą, w wielu miejscach świata. Przygotował kilka kompozycji dla dam polskiej sceny, m.in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej, Alicji Majewskiej. Popularność przyniosła mu również piosenka „Kiedy lato wraca” zaśpiewana w 2002 r. na opolskim festiwalu, która zachwyciła nawet słuchaczy stacji radiowej dla Polaków w Chicago.

Na jednej z ostatnich płyt, oprócz najpopularniejszych hitów artysty, znajduje się również zapowiedź nowego wizerunku wykonawcy w przeboju zatytułowanym tajemniczo „K.B.M.”, stworzonym wspólnie z grupą Kindla.

Możliwy jest koncert Andrzeja Rybińskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Chcesz zorganizować koncert Andrzeja Rybińskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE