Andrzej Bachleda-Curuś

Polska publiczność kojarzy Andrzeja Bachledę z ostatniej edycji programu „Top Chef. Gwiazdy od kuchni” – kulinarnego reality show, lub „Jazdy z Bachledą” w Polsat Play. Jednak Andrzej to przede wszystkim muzyk, regularnie koncertujący w Europie i wydający płyty dla Warner Music. To, że jest narciarzem alpejskim, w tym trzykrotnym Mistrzem Polski, byłym reprezentantem naszego kraju i Francji, to również fakt.

Andrzej gra na gitarze od 13. roku życia, jest to jego największą – obok narciarstwa – pasją życiową. Nie może być inaczej, jeśli dziadek był słynnym śpiewakiem operowym, a babcia – Mistrzynią Polski w narciarstwie alpejskim. Pytanie – jak to pogodzić? Bachledzie od dawna się udaje. Najnowsza płyta „Trzynastka” jest już czwartą w dorobku artysty, który od kilku lat skupia się wyłącznie na muzyce. Poprzednie albumy to „Od Gibraltaru do Tatr”, „Time Ruines” oraz „Balanga”.

Ostatnie wydawnictwo to osobisty dziennik artysty, obrazujący trudny okres w jego życiu. Trzynaście utworów nagranych zostało w języku polskim i francuskim. Na krążku znajdują się dwa duety – z Sebastianem Karpielem-Bułecką („Kruca fuks”) oraz Agą Zaryan – jednym z najpiękniejszych głosów polskiej sceny jazzowej („Jestem”). W listopadzie 2016 r. odbyła się trasa koncertowa Andrzeja po Polsce z jego francuskim składem.

Chcesz zorganizować koncert Andrzeja Bachledy-Curuś ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE