Alizma

Siostry Okapiec, które tworzą Alizmę, w wieku sześciu lat zaczęły naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej w rodzinnym Żaganiu. Gdy miały po 15 lat, w ramach wymiany młodzieży wyjechały do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęły naukę na kierunku Arts Management Uniwersytetu Shenandoah w Winchesterze oraz w Azusa Pacific University, gdzie uzyskały dyplomy magisterskie gry na skrzypcach. W tym czasie należały też do chóru gospel Harambee Gospel Choir.

W 1999 roku wzięły udział w jednym z odcinków programu „Szansa na sukces”, podczas którego wykonały piosenkę „Przeprosiny walca” z repertuaru Wojciecha Kordy. Wystąpiły też gościnnie w talk-show „Na każdy temat”. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych zaprezentowały się m.in. na Kennedy Center for the Performing Arts (Waszyngton) i Disney Hall and the Staples Center (Los Angeles).

Latem 2009 roku artystki wystartowały w przesłuchaniach do programu „America’s Got Talent”, docierając do ćwierćfinału. Dwa lata później światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta studyjna „Tell Me How to Love You”. Na albumie znalazł się m.in. utwór „Bow to the Bow”, z którym 14 lutego 2011 roku siostry wystartowały w Krajowych Eliminacjach 56. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Alizma ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE