Alicja Janosz

Alicja Janosz to polska piosenkarka, laureatka pierwszej polskiej edycji programu „Idol”. Występuje na scenie od 8. roku życia, ale karierę muzyczną zaczęła od musicalu „Piotruś Pan” w 1999 r. Rok później zwyciężyła w „Szansie na sukces” piosenką „Prawy do lewego” z repertuaru Kayah, w konsekwencji czego zaprezentowała się podczas „Balu Noworocznego Dwójki”. W 2002 r. Alicja wydała swoją pierwszą płytę pt. „Ala Janosz”. Album uzyskał nakład 30 000 egzemplarzy, pokrywając się złotem. Artystka nagrała także teledysk i singel z piosenką „Przyjaciel dobra rzecz” promującą film fabularny „Księga Dżungli 2”. W 2003 r., wykonując „I Don’t Know How To Love Him” z musicalu „Jesus Christ Superstar”, wzięła udział w konkursie „World Idol”, gdzie walczyła o tytuł „Światowego Idola 2004”. Ostatecznie zajęła 8. miejsce na 11. pozycji.
Z singlem „I’m Still Alive” wokalistka startowała w eliminacjach krajowych do Eurowizji 2004. Zajęła czwarte miejsce (za zwycięskim Blue Café, zespołem Łzy i Marcinem Rozynkiem).
Pojawiła się gościnnie na wydanym w 2005 r. krążku Piotra Banacha pt. „Wu-Wei”. Przez kilka miesięcy prowadziła listę przebojów stacji muzycznej 4fun.tv. W 2007 r. wystąpiła na festiwalu bluesowym „Międzyzdroje Non Stop”, gdzie obok takich artystów, jak np. Magdalena Piskorczyk, Sebastian Riedel, Roman „Pazur” Wojciechowski, wykonywała repertuar The Beatles, Ryszarda Riedla, Czesława Niemena oraz standardy bluesowe.
Alicja Janosz to także wokalistka zespołu HooDoo Band, z którym nagrała płytę „HooDoo Band”. 5 maja 2010 r. płyta otrzymała status złotej.

Chcesz zorganizować koncert Alicji Janosz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE