Akurat

Zespół muzyczny założony w 1994 roku w Bielsku-Białej. Granej przez niego muzyki nie da się jednoznacznie zaliczyć do jednego, konkretnego nurtu muzycznego. Zawiera ona w sobie elementy rocka, ska, reggae, punk rocka, popu. Sami artyści określili kiedyś swoją twórczość jako poezja ska-kana. Cechą charakterystyczną ich tekstów jest zabawa słowami.

Akurat trzykrotnie można było posłuchać na Przystanku Woodstock, formacja była również gościem Przystanku Olecko. Grupa, poza licznymi prezentacjami przed polską publicznością, ma na koncie także koncerty w Norwegii, Danii, Niemczech, Czechach i na Słowacji. To jeden z najczęściej występujących zespołów naszego kraju. Jest już prawdziwą gwiazdą rynku niezależnego, jedną z najpopularniejszych formacji środowiska akademickiego. Kapela bez wątpienia wypracowała swój własny, rozpoznawalny styl. Przekazuje ogromny ładunek pozytywnej energii, a największym jej atutem są przewrotne teksty, opisujące zgrabnie, w pełny humoru poetycki sposób, naszą rzeczywistość.

Dzisiaj to profesjonalny skład, który nic nie stracił ze swej młodzieńczej witalności. Gra ostrzej niż na początku, zdecydowanie rockowo, jednak nadal sięga po figury rytmiczne rodem ze ska lub reggae. Charyzmatyczni wokaliści oraz gitarzyści, dobrze brzmiące dęciaki, sprawna sekcja rytmiczna – to stanowi dzisiaj o sile zespołu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Akurat ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE