Akademia muzyki

Akademię muzyki Arte 2 tworzy duet znakomitych, zawodowych muzyków – Marek Kubisiak i Bogdan Grad. Koncerty z cyklu „Muzyka Świata” obejmują wiele różnych gatunków muzyki etnicznej, jak również brzmienia inspirowane muzyką ludową, która w wykonaniu zespołu jest zbliżona stylistycznie do popularnej muzyki rozrywkowej i klasycznej. Usłyszymy melodie greckie, włoskie, rosyjskie, peruwiańskie, jak i dawne dźwięki klasycznych instrumentów z epoki baroku. Muzykom udała się trudna sztuka połączenia minionych epok z dzisiejszą technologią.

Będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć: charango, buzuki, bałałajkę, flety etniczne z Ameryki Południowej i wysp Morza Karaibskiego, melodykę, najstarszy flet – Fletnię Pana i najnowszy instrument dęty – EWI. Oczywiście, oprócz słuchania wykonywanej w sposób wirtuozowski muzyki, publiczność ma też możliwość poznania wielu ciekawych historii o budowie i technice wydobywania dźwięków.

Proponujemy koncerty:
– „Od fujarki do komputera – poznajemy instrumenty dęte i strunowe” – program dla najmłodszych dzieci,
– „Najpiękniejsze melodie na instrumenty dęte drewniane i strunowe” – program dla szkół podstawowych,
– „Flety i instrumenty strunowe w muzyce folkowej” – koncert dla szkół ponadpodstawowych.

„Muzyka Pod Żaglami” to projekt koncertów dla dzieci i młodzieży, przybliżający słuchaczom wspaniały i bogaty nurt muzyki szantowej. Dla wielu młodych ludzi folklor morski to pojęcie mało znane, a szanty kojarzą się często z każdą piosenką o pływaniu. Tymczasem szanty i pieśni spod wielkich żagli to nie tylko brzmienie muzyki dawnego morza, ale również swoisty zapis życia i pracy dawnych marynarzy. W koncertach pojawiają się zarówno utwory, które są charakterystyczne dla wielkich narodów morskich: Anglii, Irlandii, Szkocji („Molly Malone”, „Lowlands Low”), piosenki napisane przez polskich kompozytorów („Gdzie ta keja”, „Popłynęli koledzy w Rejs”), jak i utwory dziecięce („Budujemy statek”, „Los pirata”). Nie brakuje również tradycyjnych marynarskich zabaw i pokazu instrumentów muzycznych, które są używane w czasie koncertu (gitara, melodyka, akordeon, harmonijka ustna oraz instrumenty perkusyjne.
Każdy z koncertów jest dostosowany do określonej grupy wiekowej słuchaczy:
– „Z piosenka żeglarską dookoła świata” – program dla najmłodszych dzieci,
– „Muzyczne opowieści o morzu, ludziach i żaglowcach” – program dla szkół podstawowych,
– „Szanty – muzyka mórz i oceanów” – koncert dla szkół ponadpodstawowych.

Chcesz zorganizować koncert Akademii muzyki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE