Adrianna Biedrzyńska

Recital Adrianny Biedrzyńskiej pt. „Ada, to nie wypada” jest spotkaniem z piosenką autorską w znakomitej interpretacji, a także sentymentalną podróżą przez lata wokalnych występów scenicznych. Zapraszamy na wieczór wspomnień pobudzanych przez utwory z Kabaretu Starszych Panów, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Młynarskiego, Juliana Tuwima, Zenona Laskowika itd.

Adrianna może wystąpić sama (półplayback) lub w towarzystwie zespołu muzycznego. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie duet z akompaniującą jej na fortepianie rodzoną siostrą Joanną. Istnieje możliwość koncertu z pełnym składem (pianino, gitara, akordeon, kontrabas).

Materiał dzieli się na część rozrywkową (wspomnienia z lat 60., 70., 80., piosenki z albumu „Ada Biedrzyńska – Debiut” i twórczość cygańsko-biesiadna), liryczną lub mieszaną. Między utworami Adrianna rozmawia z widownią, przywołując anegdoty z życia teatralnego. To swoisty dialog muzyczno-kabaretowy.

Program świąteczny

Nierozłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest kolęda. Ponieważ w życiu Ady tradycje odgrywają ważną role, postanowiła ona włączyć do swojego repertuaru kolędy. I tak powstał program świąteczny, na który składa się dwanaście tradycyjnych, najpopularniejszych, najbardziej znanych polskich kolęd, takich jak: „Lulajże, Jezuniu”, „Jezus malusieńki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, „W żłobie leży”, „Ach ubogi żłobie”.

Śpiewa Ada i jej siostra, która dodatkowo gra na pianinie, co wprowadza domowy, wigilijny nastrój. Istnieje możliwość udziału całego zespołu (instrumentarium: pianino, gitara, akordeon). Między utworami artystka opowiada o wigilijnych zwyczajach z różnych stron Polski, recytuje też kilka wierszy związanych z Wigilią Bożego Narodzenia, autorstwa znanych, cenionych twórców.

Wokalistka zachęca widzów do aktywnego uczestnictwa, w czym zwykle pomaga wyświetlanie słów kolęd na bocznym ekranie lub drukowane teksty dla każdego widza.

Chcesz zorganizować koncert Adrianny Biedrzyńskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE