6 na 6

Poznali się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Po maturze część z nich rozjechała się po całym kraju. Jedni studiowali w Katowicach, drudzy w Cieszynie, inni w Krakowie. Może to ich śląska natura, a może konieczność uzupełnienia zapasów żywności sprawiały, że na weekendy zjeżdżali do Rybnika i gorączkowo szukali pretekstu, żeby się spotkać. Dlatego pomysł wspólnego zaśpiewania na pasterce nie musiał długo czekać na realizację. To był grudzień, rok 1993…

Minęły Święta i nagle znalazł się jakiś ciekawy gospel… Odkryli, że śpiewają w składzie sześciu dziewcząt i sześciu chłopaków! Odtąd już wiedzieli, że są „6 na 6”. Spotykali się w różnych miejscach: przez pewien czas w budynku parafii św. Antoniego w Rybniku, śpiewali także jako zespół Pałacu Młodzieży w Katowicach pod kierunkiem Jadwigi Wandigier (której zawdzięczali pierwszy poważny występ w Sali WOSPRiTV w Katowicach), występowali jako Zespół Kameralny Chóru Politechniki Śląskiej z prof. Czesławem Freundem pod kierunkiem Joanny Glenc.

Formacja przeszła drogę od repertuaru różnych epok i stylów, kierując się w stronę gospel, by wreszcie sięgnąć po twórczość rozrywkową.

Kiedy w 2008 roku organizatorzy 39. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat” zaprosili ich do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie, w ramach którego największe polskie przeboje miały zostać przeniesione na grunt muzyki chóralnej i zaśpiewane z artystami a cappella, artyści wiedzieli, że będzie to kolejne niezapomniane przeżycie. Nie sądzili jednak, że tamto wydarzenie będzie dla nich początkiem wielkiej przygody z muzyką rozrywkową oraz wielkimi nazwiskami polskiej sceny. Po dwóch edycjach koncertów w Legnicy zrodził się pomysł nagrania płyty z gwiazdami, a następnie kontynuowania formuły na „lokalnym podwórku”. I tak oto „6 na 6 z Gwiazdami” zabrzmiało na rybnickiej scenie.

To wszystko miał być jeden koncert kolędowy. Zespół trwa jednak aż do dziś. I wygląda na to, że przygoda prędko się nie skończy, na co wskazują m.in. liczne nagrody i wyróżnienia!

Chcesz zorganizować koncert zespołu 6 na 6 ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE