6 na 6

Poznali się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Po maturze część z nich rozjechała się po całym kraju. Jedni studiowali w Katowicach, drudzy w Cieszynie, inni w Krakowie. Może to ich śląska natura, może konieczność uzupełnienia zapasów żywności sprawiały, że na weekendy zjeżdżali do Rybnika i gorączkowo szukali pretekstu żeby się spotkać. Chyba się lubili… Dlatego pomysł wspólnego zaśpiewania na pasterce nie musiał długo czekać na realizację. Kilka telefonów, spotkanie w kawiarence „Pod Psem” i już marszczyli brwi strojąc pierwsze akordy. To był grudzień, rok 1993…

Minęły święta i nagle znalazł się jakiś ciekawy gospel, później drugi. Z czasem każde z nich wpisało piątek wieczór jako stały termin spotkań. Nadal jednak nie mieli nazwy. Aż pewnego razu, zasłuchani w ideały z „Take 6” odkryli, że śpiewają w składzie sześciu dziewcząt i sześciu chłopaków! I już wiedzieli, że są „6 na 6”. Po prostu. W czasie tych wszystkich wspólnych lat spotykali się w różnych miejscach: pewien czas w budynku parafii Św. Antoniego w Rybniku, jakiś czas śpiewali jako zespół Pałacu Młodzieży w Katowicach pod kierunkiem Jadwigi Wandigier (której zawdzięczali pierwszy poważny występ w Sali WOSPRiTV w Katowicach), występowali jako Zespół Kameralny Chóru Politechniki Śląskiej z prof. Czesławem Freundem, pewien czas pod kierunkiem Joanny Glenc. Ostatecznie osiedli w Domy Kultury w Rybniku.

Przez zespół przewinęło się wiele osób, współpracowały ze sobą zupełnie różne osobowości i charaktery. Dla jednych był to dłuższy, dla innych krótszy epizod w życiu. Od samego początku Michał Myszor (zwany w zespole Myszą), niczym guru tej muzycznej sekty utrzymywał ją przy życiu. Zespół przeszedł ewolucje od repertuaru różnych epok i stylów, od którego zaczynał, kierując się w stronę repertuaru gospel, by wreszcie sięgnąć po repertuar rozrywkowy.

Kiedy w 2008 roku organizatorzy 39. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat” zaprosili ich do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie, w ramach którego największe polskie przeboje miały zostać przeniesione na grunt muzyki chóralnej i zaśpiewane z artystami a capella wiedzieli, że będzie to kolejne niezapomniane przeżycie. Nie sądzili jednak, że tamto wydarzenie będzie dla nich początkiem wielkiej przygody z muzyką rozrywkową oraz wielkimi nazwiskami polskiej sceny muzycznej, która trwa do dziś. Po dwóch edycjach koncertów w Legnicy – Legnica Cantat Superstars w 2008 i Legnica Cantat Supersongs w 2009 roku zrodził się pomysł nagrania płyty z gwiazdami, a następnie pomysł kontynuowania formuły koncertu na lokalnym „podwórku”. I tak oto „6 na 6 z Gwiazdami” zabrzmiało na rybnickiej scenie już trzykrotnie, a grupa miała okazję nie tylko poznać osobiście, ale wspólnie zaśpiewać z największymi gwiazdami polskiej estrady.

To miał być jeden koncert kolędowy. Trwa do dziś. I wygląda na to, że prędko się nie skończy…

Dotychczasowe osiągnięcia:

 • dwukrotne zdobycie pierwszego miejsce w konkursie „Kolęd i Pastorałek” w Będzinie (1996/97),
 • Srebrny Medal na festiwalu chóralnym „Il canto sul Garda” we Włoszech w kategorii gospel-jazz (1996),
 • Złoty Medal na „Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym” w Ołomuńcu w kategorii gospel-jazz (2002),
 • pierwsze miejsce na festiwalu kolędowym w Tychach (2003),
 • koncerty w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Włochy, Czechy), nagrania dla radia i telewizji,
 • w latach 1998 i 2003 zespół był laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury,
 • 36 Turniej Chórów – Legnica Cantat 2005 – II nagroda,
 • 2 Turniej Chórów – Gaude Cantem 2006 – Złoty Dyplom,
 • 38 Turniej Chórów – Legnica Cantat 2007 – nagroda specjalna,
 • 39 Turniej Chórów – Legnica Cantat 2008 – udział w koncercie LEGNICA CANTAT SUPERSTARS,
 • nagroda Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury – czerwiec 2008,
 • wydanie płyty „Uwaga! 6na6 z Gwiazdami” z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej i Macieja Maleńczuka – marzec 2009,
 • 40 Turniej Chórów – Legnica Cantat 2009 – udział w koncercie LEGNICA CANTAT SUPERSONGS,
 • Organizacja 5 edycji koncertu „6na6 z Gwiazdami” z udziałem wspaniałych głosów polskiej estrady: Małgorzatą Ostrowską, Renatą Przemyk, Ewą Bem, Sabiną Jeszką, Maciejem Maleńczukiem, Krzysztofem Kiljańskim, Maciejem Miecznikowskim, Kubem Badachem i Stanisławem Soyką,
 • Wydanie płyty „6na6=21”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu 6 na 6 ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com