2 plus 1

2 plus 1 – legendarna grupa powstała w 1971 r. na kanwie założonego w 1965 r. przez Janusza Kruka i Cezarego Szlązaka zespołu Warszawskie Kuranty. Muzycy do składu zaprosili Elżbietę Dmoch. Cały zespół liczył 11 muzyków, a karierę w nim rozpoczynali m.in. Andrzej Rybiński, Andrzej Krzysztofik, a także (o czym pamięta niewiele osób) Zbigniew Hołdys. Zespół odnosił ogromne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, jeżdżąc na tournée po całym świecie i sprzedając swoje kolejne longplaye w niewyobrażalnych dziś nakładach. Grupa wydała 10 płyt. Była nazywana polską ABBĄ. Po 21 latach wielkich sukcesów, paroletnią przerwę w działalności estradowej zespołu spowodowała nagła śmierć Janusza Kruka w 1992 r. W 1998 r. Cezary Szlązak wraz z Elżbietą Dmoch, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów zespołu, podjęli decyzję o powrocie 2 plus 1 na scenę. Po zmianach w składzie, zespół nieprzerwanie koncertuje od 1998 r., wykonując swoje największe przeboje oraz ciesząc się niesłabnącym aplauzem publiczności w Polsce i na koncertach polonijnych.

W 2016 r. zespół przypomniał o sobie, wykonując w ciągu 3 miesięcy w Polsce i za granicami trasę 45 koncertów na swoje 45-lecie.

2 plus 1 ze swoim wielkim hitem „Windą do nieba” (granym na żywo!) w sierpniu 2017 r. w mrągowskim amfiteatrze był najcieplej witanym, nagrodzonym owacjami na stojąco zespołem Festiwalu Przebojów Weselnych realizowanym przez TV Polsat.

Formacja wylansowała i gra na swoich koncertach wiele znakomitych przebojów. Repertuar uzupełniony został o utwory patriotyczne, a na koncerty świąteczne i noworoczne – o specjalnie przygotowaną kolędę i piosenki świąteczne. To grupa wokalno-instrumentalna, występująca wyłącznie na żywo. Gra ok. 70-minutowe koncerty z charakterystycznym dla siebie rozrywkowo-taneczno-rockowym pazurem oraz (pomimo 70-tki na karkach muzyków), z energią i radością, których może im pozazdrościć wielu młodszych twórców.

Zespół zajmuje kluczowe miejsce wśród panteonu wykonawców, którzy wywarli zdecydowanie największy wpływ na historię współczesnej polskiej piosenki popularnej. Ich koncerty stanowią ucztę muzyczną i wyśmienitą zabawę dla publiczności w każdym wieku, która razem z zespołem śpiewa ich wielkie przeboje.

Chcesz zorganizować koncert zespołu 2 plus 1 ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE